Aktualność

21.10.2016

Filmowo, jazzowo - Celuloid!

Nagrane partie zostały zarejestrowane na żywo z użyciem gitar akustycznych, elektrycznych i klasycznych, które w pełni ukazują wirtuozerię ponadczasowych kompozycji niezapomnianych obrazów.

Artur Lesicki - gitarzysta, kompozytor i pedagog. W swoim dorobku ma ponad trzydzieści płyt. Współpracował m.in. z Peterem Herbolzheimerem, Tomaszem Szukalskim, Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz czy Krzysztofem  Kiliańskim. Członek orkiestry i solista na festiwalach Sopot Festiwal, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Marek Napiórkowski – gitarzysta, kompozytor, współautor ponad 150 albumów. Grał m.in. z Richardem Boną, Patem Metheny, Angelique Kidjo, Anną Marią Jopek czy Leszkiem Możdżerem. Pięciokrotnie nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk, wg pisma „Jazz Forum” uznawany za Jazzowego Gitarzystę Roku.

Newsletter

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów. Przez sześć październikowych dni pokazujemy w Katowicach najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, jakie nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania. Spośród tysięcy tytułów starannie wybieramy te obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Nasz festiwal to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata.
więcej

realizacja: deploy s.c.