Regiofun – poradnik

Turystyka regionalna – Hotele, parki rozrywki, eventy…

Od czasu do czasu organizowane są akcje ratowania ptaków i wtedy nawet najmniej aktywni wielbiciele natury starają się zrobić coś dla ratowania przyrody. Powieszenie budki dla ptaków to jednorazowy akt, ale okazuje się zbawienny, jak zapewnia wyspecjalizowana wytwórnia mkwpracownia.pl .

Co warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na taki ekologiczny gest?

Pytanie

Odpowiedź

Czy to ważne jaką budkę powieszę ?

Ma to zasadnicze znaczenie. W zależności od gatunku ptaków , budowa, wielkość i inne parametry budek znacznie się różnią. Należy więc dokładnie dobrać skrzynkę dla ptaków określonego gatunku

Czy budka powinna wisieć cały rok ?

W przypadku niektórych gatunków nie ma znaczenia, jednak dla ptaków, które przylatują do Polski w późniejszych okresach, należy wieszać budki tuz przed ich przylotem. Dotyczy to np. jerzyków.

Z czego są zrobione budki dla ptaków ?

Najczęściej są wykonywane z sosnowego, nie impregnowanego drewna. Inna opcja to trocinobeton, bardzo trwała i odporna na warunki atmosferyczne.

Czy budki powinny spełniać jakieś normy?

Tak, istnieją surowe normy ornitologiczne, których spełnienie potwierdza opinia Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przy okazji działań kompensacyjnych (termomodernizacja, wycinka drzew i inne) wymagana jest akceptacja przez RDOŚ.

Gdzie można kupić budkę ?

Najprościej przez internet. Oferta wytwórni budek dla ptaków jest bardzo szeroka a zamówienia są wysyłane w ciągu 24 godzin w każdy zakątek Polski.

 

 

Dbamy o przyrodę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *