Jury 7. REGIOFUN

Jury konkursu Pełnego Metrażu

Ewa Puszczyńska

Producentka, współtwórczyni międzynarodowego prestiżu i sukcesów Opus Film. Z wykształcenia anglistka, w branży filmowej pracowała początkowo jako tłumaczka, potem producentka reklam i filmów fabularnych. Debiut producencki Ewy Puszczyńskiej to obraz „Masz na imię Justine” (2005). „Ida” Pawła Pawlikowskiego, „Kongres”, „Wyspa skazańców” to tylko niektóre z obrazów, które produkowała. Od roku 2015 członkini zarządu Europejskiej Akademii Filmowej.

Arkadiusz Tomiak

Jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych operatorów filmowych młodszego pokolenia. W 1995 roku ukończył Wydział Operatorski PWSFTViT w Łodzi. Swoją karierę zawodową rozpoczynał na planie filmów Jana Jakuba Kolskiego („Cudowne miejsce”, „Grający z talerza”, „Szabla od komendanta”). Jako samodzielny operator zadebiutował w filmie „Przystań” Jana Hryniaka. Laureat Orłów – za zdjęcia do filmów „Karbala”, „Obława”, Złotej Żaby Camerimage („Dziewczyna z szafy”) i Złotych Lwów („Statyści”, „Daleko od okna”). Przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych.

Bernd Buder

Urodzony w 1964 roku w Berlinie (Zachodnim), studiował nauki polityczne na Freie Universität w Berlinie. Pomiędzy rokiem 1996-2005 dyrektor programowy berlińskiego kina studyjnego „Berliner Filmkunsthaus Babylon”. W latach 2006 i 2014 kurator kilku programów filmowych i skauting filmów na: Skena Up w Prisztinie, Festiwalu Filmów w Prisztinie; Festiwalu Filmów w Zagrzebiu; berlińskim kinie studyjnym „Arsenał”, Festiwalu Filmów Dokumentalnych „dokumentART” w Neubrandenburgu, Festiwalu Filmowym goEast w Wiesbaden. 2011-2014 dyrektor rynku koprodukcji Wschód-Zachód „Connecting Cottbus”. Kilkakrotnie członek jury na różnych festiwalach. W 2013-14 dyrektor programowy festiwalu Cottbus działający w zastępstwie.

Obecnie: doradztwo i skauting filmów z Europy południowo-wschodniej do sekcji Forum na festiwalu w Berlinie; kurator sekcji konkursowej „Cinedays” w Skopje; od 2016 roku także doradca Festiwalu Filmowego w Trieście.

Od 1996 roku pracuje dla Filmfestival Cottbus na różnych stanowiskach (skaut, kurator). Od 2015 roku dyrektor programowy Filmfestival Cottbus.

Działa również jako dziennikarz filmowy, obecnie dla niemieckiego magazynu filmowego „Filmdienst".

Jury konkursu Krótkiego- i Średniego Metrażu

Agnieszka Moody

Dyrektor Creative Europe Desk UK, biura promocji i informacji w programie finansowania Unii Europejskiej prowadzonego w Wielkiej Brytanii przez British Film Institute i British Council; wcześniej dyrektor MEDIA Desk UK; Agnieszka pomogła już ponad czterystu brytyjskim przedsiębiorstwom uzyskać finansowanie projektów z UE, a także zorganizowała szereg wydarzeń branżowych i konferencji promujących współpracę międzynarodową.

Absolwentka Wydziału Produkcji Filmowej znanej polskiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Pracowała przy kilku filmach fabularnych, w tym przy „Liście Schindlera” Stevena Spielberga.

Rafael Lewandowski:

Reżyser i scenarzysta urodzony w polsko-francuskiej rodzinie. Absolwent Wydziału Reżyserii słynnej francuskiej szkoły filmowej LA FEMIS. Jest autorem ponad 10 filmów dokumentalnych (m.in. „Cela”, „Piosenka i życie”, „Cień na duszy”, „Minkowski | Saga”…). Jego głośny debiut fabularny „Kret” (z B. Szycem, M. Dziędzielem i W. Pszoniakiem) był nagrodzony na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. W 2012 r. został laureatem Paszportu Polityki. Żyje w Warszawie, gdzie pracuje nad kolejnymi projektami fabularnymi i dokumentalnymi.

Inge Tenvik

Od ponad dziesięciu lat jest dyrektorem generalnym Regionalnego Funduszu Filmowego Film3. Podczas studiów uniwersyteckich założył swoją pierwszą firmę producencką i dystrybucyjną. Zdobył bogate doświadczenie jako scenarzysta, reżyser i producent. Współpracował m.in. z Terrym Jonesem i firmą Walt Disney. W latach 1992‒1995 był właścicielem i kierownikiem kina. Od roku 1995 do 1997 pracował jako redaktor i kierownik lokalnej stacji telewizyjnej. W latach 1999‒2007 był członkiem zarządu wytwórni filmowej SF Kino.

Jury konkursu Kartka do producenta

Arkadiusz Tomiak

Jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych operatorów filmowych młodszego pokolenia. W 1995 roku ukończył Wydział Operatorski PWSFTViT w Łodzi. Swoją karierę zawodową rozpoczynał na planie filmów Jana Jakuba Kolskiego („Cudowne miejsce”, „Grający z talerza”, „Szabla od komendanta”). Jako samodzielny operator zadebiutował w filmie „Przystań” Jana Hryniaka. Laureat Orłów – za zdjęcia do filmów „Karbala”, „Obława”, Złotej Żaby Camerimage („Dziewczyna z szafy”) i Złotych Lwów („Statyści”, „Daleko od okna”). Przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych.

Prof. Krystyna Doktorowicz 

Medioznawca i specjalista z zakresu polityki mediów; długoletni Dziekan Wydziału Radia i Telewizji. Od zawsze była i jest ambasadorką filmu na Śląsku. 

Partycja Młynarczyk

Kierownik Silesia Film Commission, współtwórczyni Śląskiego Funduszu Filmowego, manager kultury. Absolwentka animacji społeczno-kulturalnej na Uniwersytecie Śląskim oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami na Politechnice Śląskiej. Entuzjastka popularyzowania Śląska poprzez promocję filmową.

Arkadiusz Ławrywianiec 

Fotoreporter związany z „Dziennikiem Zachodnim” przez blisko 20 lat. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Nagradzany w wielu konkursach, w tym w National Geographic, BZ WBK Photo czy Śląskiej Fotografii Prasowej. Od 2009 roku dzieli się swoim doświadczeniem w szkole Fotoedukacja.

Newsletter

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów. Przez sześć październikowych dni pokazujemy w Katowicach najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, jakie nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania. Spośród tysięcy tytułów starannie wybieramy te obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Nasz festiwal to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata.
więcej

realizacja: deploy s.c.