Regiofun – poradnik

Turystyka regionalna – Hotele, parki rozrywki, eventy…

 

Jak wybrać dobre oprogramowanie księgowe dla organizacji trzeciego sektora, które będą przystosowane do specyfiki funkcjonowania organizacji. Firma Lefthand.pl/pl/subsites/Program-Ksiegowy jako jedna z niewielu na rynku proponuje świetne rozwiązanie dla organizacji pozarządowych. Dobre oprogramowania księgowe są w stanie maksymalnie zmienić funkcjonowanie organizacji, sprawić, że praca przy projektach stanie się bardziej komfortowa. Organizacje pozarządowe funkcjonują zupełnie inaczej niż firmy komercyjne, zazwyczaj nie mają stałych przychodów i określonego budżetu, głównym źródłem finansowania takiej organizacji jest dotacja od sponsorów, ministerstw lub organizacji międzynarodowych.

 

Oprogramowanie księgowe w tej sytuacji powinno być maksymalnie proste i przystosowane do tego sposobu rozliczania się. Trzeba wziąć pod uwagę, że w organizacjach pozarządowych często pracują dobrowolnie na zasadzie wolontariatu, organizacja nie zawsze ma pieniędzy na to, by zapłacić drogim specjalistom za usługi. Polskie prawo również wprowadza niektóre uproszczenia prawne dla organizacji trzeciego sektora.

 

Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu księgowemu środki finansowe, które organizacja otrzyma w ramach dotacji, będą nie tylko w odpowiedni sposób zrealizowane, ale również prawidłowo rozliczone.

 

Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *