Wycieczka dla producentów

Trzy poziomy, jedna kopalnia węgla kamiennego i najgłębiej położona trasa turystyczna w Europie. Podczas 7. edycji MFPF REGIOFUN producenci filmowi zjadą szolą w głąb, by odkryć, jakie złoża filmowych perspektyw i emocji znajdują się 170, 320 i 355 metrów pod ziemią. 

Założona w roku 1855 przez Guido Henckela von Donnersmarcka kopalnia przestała fedrować w 1928 roku, w 1967 roku stała się kopalnią doświadczalną. Swój renesans przeżywa od 2007 roku, gdy do zwiedzania udostępniono dwa poziomy: 170 i 320. Otwarty w ubiegłym roku poziom 355 jest ewenementem – prowadzi przez wyrobiska, które w latach 1996-2014 były zatamowane, a eksploruje się je „na szychcie”, w górniczych strojach,  oświetlając sobie drogę górniczą lampą.

Producenci będą mieli do wyboru dwa sposoby zwiedzania. Pierwsza grupa zjedzie „na szychtę”, na poziom 355. Druga w wersji bardziej „turystycznej” pozna poziom 170 (tzw. poziom Świętej Barbary, najstarszą część wyrobisk) oraz 320 (w pełni okazałą, dwudziestowieczną kopalnię). Obie grupy spotkają się w Hali Pomp, w najgłębiej w Europie położonym pubie, w którym można będzie coś przekąsić i napić się tylko tutaj(!) dostępnego piwa „Guido”. Zapraszamy do Zabrza.

Newsletter

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów. Przez sześć październikowych dni pokazujemy w Katowicach najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, jakie nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania. Spośród tysięcy tytułów starannie wybieramy te obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Nasz festiwal to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata.
więcej

realizacja: deploy s.c.