Aquarius

tytuł oryginalny: Aquarius
reżyseria: Kleber Mendonça Filho
scenariusz: Kleber Mendonça Filho
obsada: Sonia Braga, Ana Paula, Irandhir Santos, Humberto Carrao, Zoraide Coleto, Jeff Rosick
kraj produkcji: Brazylia, Francja
rok produkcji: 2016
czas trwania: 144 min.
napisy: polskie, angielskie
producent: Said Ben Said, Emilie Lesclaux, Michel Merkt
w cyklu: Regio-Cannes
Kup bilety 

Opis

Segment mieszkalny o nazwie Aquarius ma zostać wyburzony. Na jego miejscu powstanie luksusowy apartamentowiec. Dawni mieszkańcy zrzekają się swoich lokali za sowite rekompensaty finansowe. Wyjątkiem jest Clara ‒ 70-letnia kobieta, dla której mieszkanie jest miejscem pełnym wspomnień. Tu wygrała walkę z ciężką chorobą, odchowała dzieci. Według niej miejsce, w którym żyjemy, przesiąknięte naszą tożsamością, nie jest na sprzedaż.

W roli głównej wystąpiła znana z „Pocałunku kobiety pająka” ‒ Sonia Braga. Aktorka nieobecna na dużym ekranie przez ostatnich kilka lat, tutaj rozkwita ponownie w pełni blasku. Reżyserem filmu jest Brazylijczyk ‒ Kleber Mendonça Filho, twórca znany, m.in.: z rewelacyjnego debiutu sprzed kilku lat ‒ „Sąsiedzkie dźwięki”.

nagrody

Amsterdam MFF 2016 – Najlepszy film

Sydney MFF 2016 – Najlepszy film

Monachium MFF 2016 – Nagroda dla młodego reżysera

Newsletter

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów. Przez sześć październikowych dni pokazujemy w Katowicach najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, jakie nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania. Spośród tysięcy tytułów starannie wybieramy te obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Nasz festiwal to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata.
więcej

realizacja: deploy s.c.