Człowiek na linie

tytuł oryginalny: Man on Wire
reżyseria: James Marsh
obsada: Philippe Petit, Jean-Louis Blondeau
kraj produkcji: Wielka Brytania, USA
rok produkcji: 2008
czas trwania: 95 min.
napisy: polskie, angielskie
producent: Simon Chinn
20-10-2016 g. 17:00 Kinoteatr Rialto
Kup bilety 

Opis

W 1972 r. Philippe Petit postanowił dokonać niemożliwego. Pomiędzy dwiema wieżami World Trade Center rozciągnął stalową linę i kilkakrotnie przeszedł po niej spokojnym spacerkiem. To było niewykonalne, to było szaleństwo, to było przestępstwo. I dlatego właśnie postanowił to zrobić.

Autorzy dokumentu opowiadają tę przedziwną, niemal sensacyjną historię, wykorzystując unikalne materiały archiwalne i muzykę Micheala Nymana, rozmawiając z samym Patitem oraz ludźmi, którzy mu pomogli w tym odważnym (choć nieodpowiedzialnym) wyczynie. Mówią o wielomiesięcznych przygotowaniach, oszustwach i mniejszych lub większych kłamstewkach, które doprowadziły do sukcesu. Nic dziwnego, że na film spadł prawdziwy deszcz nagród, w tym Oscar, BAFTA oraz laury na Sundance i w Karlowych Warach.

Newsletter

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów. Przez sześć październikowych dni pokazujemy w Katowicach najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, jakie nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania. Spośród tysięcy tytułów starannie wybieramy te obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Nasz festiwal to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata.
więcej

realizacja: deploy s.c.