Fritz Bauer kontra państwo

tytuł oryginalny: Der Staat gegen Fritz Bauer
reżyseria: Lars Kraume
scenariusz: Lars Kraume, Olivier Guez
obsada: Burghart Klaussner, Ronald Zehrfeld, Lilith Stangenberg
kraj produkcji: Niemcy
rok produkcji: 2015
czas trwania: 105 min.
napisy: polskie, angielskie
producent: Thomas Kufus
fundusz filmowy: Film und Medien Stiftung NRW, Filmförderung Hamburg Schleswig-Holstein, Hessische Filmförderung
19-10-2016 g. 11:00 Kino Kosmos - Nostromo
Kup bilety 

Opis

Jest rok 1957. Niemiecki sędzia i prokurator ľ ydowskiego pochodzenia, Fritz Bauer, odkrywa niezbite dowody świadczące o winie Adolfa Eichmanna, hitlerowskiego oficera odpowiedzialnego za organizację masowych transportów Ľydów do obozów zagĄady, obecnie ukrywającego się pod zmienionym nazwiskiem. Pragnie postawić zbrodniarzy wojennych przed sądem i uparcie walczy o sprawiedliwy wyrok. Z powodu niejasnych powiązaĆ niemieckiego wymiaru sprawiedliwości z byĄymi nazistami doprowadzenie jakiejkolwiek sprawy do koĆca pozostaje wciąľ niemoľ liwe. Dokonując zdrady stanu, Bauer kontaktuje się z izraelskim wywiadem ‒ Mossadem i przekazuje dokumenty obciąľ ające Eichmanna. Rozpoczyna się fascynujący wyścig.

nagrody

Locarno MFF 2015 – Nagroda Publiczności

Lola, Niemieckie Nagrody Filmowe 2016 – Najlepszy film, Najlepszy scenariusz, Najlepsza reżyseria, Najlepszy aktor drugoplanowy Ronald Zehrfeld

Newsletter

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów. Przez sześć październikowych dni pokazujemy w Katowicach najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, jakie nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania. Spośród tysięcy tytułów starannie wybieramy te obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Nasz festiwal to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata.
więcej

realizacja: deploy s.c.