Fukushima moja miłość

tytuł oryginalny: Grüße aus Fukushima
reżyseria: Doris Dörrie
scenariusz: Doris Dörrie
obsada: Rosalie Thomas, Kaori Momoi, Nami Kamata
kraj produkcji: Niemcy
rok produkcji: 2016
czas trwania: 108 min.
napisy: polskie, angielskie
producent: Harry Kügler, Molly von Fürstenberg
fundusz filmowy: Film Fernseh Fonds Bayern, Medienboard Berlin-Brandenburg
19-10-2016 g. 20:15 Kino Kosmos - Nostromo
Kup bilety 

Opis

Ciepła, zabawna i wzruszająca opowieść Doris Dörrie („Hanami. Kwiat wiśni”) o przyjaźni między kobietami. Marie przyjeżdża do Japonii i pracuje jako wolontariuszka w tymczasowym obozie dla mieszkańców Fukushimy. W 2011 r. trzęsienie ziemi i tsunami doprowadziło tudo wybuchu elektrowni atomowej. Pobliskie miasteczka przestały istnieć, ale starzy mieszkańcy nie potrafią i nie chcą się stąd wyprowadzić. Dziewczyna chce zapomnieć o swoim europejskim życiu, jednak kolejne próby znalezienia wspólnego języka z Japończykami kończą się fiaskiem. Oni nie rozumieją młodej Niemki, a ona nie może zrozumieć ich. Jednak pewnego dnia do Marie przychodzi Satomi ‒ mrukliwa i niesympatyczna kobieta, która każe się zawieźćdo swojego dawnego domu. Zdjęcia kręcone były w miejscu katastrofy, a film otrzymał nagrodę publiczności podczas Berlinale (sekcja Panorama).

nagrody

Berlin MFF 2016 – Nagroda Publiczności, Nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych, Nagroda im. Heinera Carowa

Odessa MFF 2016 – Najlepsza Aktorka Kaori Momoi i Rosalie Thomass

Newsletter

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów. Przez sześć październikowych dni pokazujemy w Katowicach najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, jakie nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania. Spośród tysięcy tytułów starannie wybieramy te obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Nasz festiwal to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata.
więcej

realizacja: deploy s.c.