Ja, Daniel Blake

tytuł oryginalny: I, Daniel Blake
reżyseria: Ken Loach
scenariusz: Paul Laverty
obsada: Dave Johns, Hayley Squires, Briana Shann, Dylan Phillip Mckiernan
kraj produkcji: Francja, Wielka Brytania
rok produkcji: 2016
czas trwania: 100 min.
napisy: polskie
producent: Rebecca O'Brien
w cyklu: Regio-Cannes
Kup bilety 

Opis

Tytułowy Daniel Blake jest dojrzałym mężczyzną chorym na serce. Gdy lekarze orzekają o jego niezdolności do pracy, zgłasza się do pomocy społecznej. Na swej drodze, walcząc z bezduszną machiną urzędniczą, spotyka Katie – samotną matkę z dwójką dzieci, która została przesiedlona z Londynu do Newcastle. Oboje ‒ Daniel i Katie ‒ złapani w administracyjną sieć, postanawiają pomóc sobie nawzajem. 

Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes film to przede wszystkim wzruszająca i pełna subtelnego humoru historia dwóch osób, które zmagają się z absurdami biurokracji w dzisiejszej Wielkiej Brytanii. Opowiedziany z czułością i niezwykle wiarygodny film mistrza kina społecznego, zawdzięcza swą siłę popisowi aktorskiemu odtwórców głównych ról.

nagrody

Cannes MFF 2016 – Złota Palma, Nagroda Jury Ekumenicznego

Locarno MFF 2016 – Nagroda Publiczności

Newsletter

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów. Przez sześć październikowych dni pokazujemy w Katowicach najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, jakie nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania. Spośród tysięcy tytułów starannie wybieramy te obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Nasz festiwal to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata.
więcej

realizacja: deploy s.c.