Ludzie bez jutra

tytuł oryginalny: Ludzie bez jutra
reżyseria: Aleksander Hertz
scenariusz: Stanisław Jerzy Kozłowski
obsada: Halina Bruczówna, Józef Węgrzyn, Paweł Owerłło, Iza Kozłowska, Maria Hryniewicz
kraj produkcji: Polska
rok produkcji: 1921
czas trwania: 120 min.
producent: Aleksander Hertz
20-10-2016 g. 10:00 Kinoteatr Rialto
Kup bilety 

Opis

Odnalezione po latach

Cudem ocalały skarb ery niemej polskiego kina, jedyny zachowany film z udziałem gwiazdy Haliny Bruczównej. Fabuła oparta jest na prawdziwej historii, w której główne role odegrali znana warszawska aktorka i rotmistrz huzarów. Na ekranie ożywa obraz nieistniejącej już dziś stolicy z początku ubiegłego wieku: przestrzenie, których nie zobaczymy nawet na starych fotografiach, unikatowe stroje, obyczajowość.Film długo uznawany był za zaginiony. Dopiero kilka lat temu został zidentyfikowany w Niemieckim Archiwum Narodowym.

Przed seansem Michał Pieńkowski z Filmoteki Narodowej wprowadzi widzów w tajniki poszukiwań, pracy nad konserwacją i rekonstrukcją taśmy filmowej. Projekcji będzie towarzyszył akompaniament tapera Antonia Coppoli

Szczegóły i zapisy: 

Koszt udziału ucznia: 8 zł (grupy zorganizowane), 10 zł (widzowie indywidualni)

Agata Hofelmajer-Roś, a.hofelmajer-ros@regiofun.pl 502 237 674
Agata Tecl-Szubert, a.tecl-szubert@regiofun.pl lub 512 532 155

Newsletter

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów. Przez sześć październikowych dni pokazujemy w Katowicach najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, jakie nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania. Spośród tysięcy tytułów starannie wybieramy te obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Nasz festiwal to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata.
więcej

realizacja: deploy s.c.