Moje córki krowy

tytuł oryginalny: Moje córki krowy
reżyseria: Kinga Dębska
scenariusz: Kinga Dębska
obsada: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marcin Dorociński, Marian Dziędziel
kraj produkcji: Polska
rok produkcji: 2015
czas trwania: 88 min.
napisy: EN
producent: Zbigniew Domagalski
22-10-2016 g. 15:30 Kino Kosmos - Solaris
Kup bilety 

Opis

O relacjach rodzinnych bez fałszu i tanich wzruszeń, a zamiast tego, tak jak w życiu, czasem w tonie tragicznym, a czasem komicznym.

Marta jest kobietą, która pozornie osiąga sukcesy na polu zawodowym i porażki w sferze prywatnej. Zimna i zdystansowana nie chce dopuścić nikogo do siebie. Od lat samotnie wychowuje córkę. Mniej obrotna życiowo Kasia, żyje w poczuciu obowiązku poświęcania się i pomagania innym. Wciąż mieszka z rodzicami pod jednym dachem, u boku z mężem – nieudacznikiem. Relacje obu sióstr dalekie są od ideału. Nie rozumieją wzajemnych wyborów i nawet nie próbują zrozumieć. Do współdziałania zmusi je dopiero nagła choroba matki i potrzeba zaopiekowania się ukochanym, ale despotycznym ojcem. Niespodziewane wydarzenia zmuszą też obie kobiety do przyznania się przed sobą do własnych niepowodzeń.

nagrody

Gdynia FF 2016 – Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Publiczności

Orzeł, Polska Nagroda Filmowa 2016 – Najlepszy scenariusz, Nagroda Publiczności

Kraków MFKN Netia OFF CAMERA 2016 – Nagroda Publiczności

Moskwa FFP 2016 – Nagroda Główna

FFP w Ameryce 2015 - Złote Zęby dla najbardziej interesującego filmu fabularnego

Newsletter

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów. Przez sześć październikowych dni pokazujemy w Katowicach najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, jakie nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania. Spośród tysięcy tytułów starannie wybieramy te obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Nasz festiwal to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata.
więcej

realizacja: deploy s.c.