Nieznajoma dziewczyna

tytuł oryginalny: La fille inconnue
reżyseria: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
scenariusz: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
obsada: Adele Haenel, Olivier Bonnaud, Jérémie Renier, Louka Minnella
kraj produkcji: Belgia, Francja
rok produkcji: 2016
czas trwania: 113 min.
napisy: polskie, angielskie
producent: Luc Dardenne, Jean-Pierre Dardenne, Denis Freyd
w cyklu: Regio-Cannes
Kup bilety 

Opis

Młoda lekarka Jenny stara się przestrzegać zasad i nigdy nie łamie regulaminu. Dlatego kiedy pewnego dnia przychodzi do jej zamkniętego już gabinetu młoda kobieta, Jenny odmawia jej pomocy. Następnego dnia na niedalekim placu budowy zostaje znalezione ciało tej młodej kobiety. Lekarka, targana wyrzutami sumienia, postanawia zapewnić nieznajomej godny pochówek, ale też dowiedzieć się, kim była i jak toczyło się jej życie.


Jak zwykle u braci Dardenne (wielokrotnie nagradzanych w Cannes i na innych festiwalach) pozornie banalna historia kryminalna kryje za sobą odważną krytykę społeczną współczesnej „sytej” Europy, której mieszkańcy od dawna nie chcą widzieć, że obok nich istnieje bieda, śmierć i choroby.

Newsletter

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów. Przez sześć październikowych dni pokazujemy w Katowicach najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, jakie nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania. Spośród tysięcy tytułów starannie wybieramy te obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Nasz festiwal to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata.
więcej

realizacja: deploy s.c.