Nini

tytuł oryginalny: Nini
reżyseria: David Moreno
scenariusz: David Moreno
obsada: Álex Villazán, Sergio Torrico, Juan Pablo Shuk, Sonia Almarcha
kraj produkcji: Hiszpania
rok produkcji: 2016
czas trwania: 18 min.
napisy: PL, EN
producent: Raquel Pedreira, David Moreno
fundusz filmowy: Comunidad de Madrid - Asesoria de cine
20-10-2016 g. 16:15 Kino Kosmos - Solaris
Kup bilety 

Opis

Nini z dystansu obserwuje mały lombard, w którym skupuje się złoto. Robi dokładne notatki, zapisuje godziny, uważnie przygląda się przechodniom. Wraca do domu, wkłada białą koszulę i przygotowuje się do wyjścia. Wychodzi, żeby razem z dwoma kumplami dokonać spektakularnego włamania do lombardu. Przed nimi piętrzą się jednak niespodziewane trudności, których przezwyciężenie będzie wymagało inteligencji i pomysłowości.

Błyskotliwy i zabawny film nakręcony (prawie) bez słów, pomysłowością i dowcipem przypomina „Ocean’s Eleven”. Zbiegi okoliczności, zwroty akcji i nieprzewidziane sytuacje wymagają od widza ciągłej uwagi, – ponieważ, co okaże się w finale ‒ w tej zagadce liczy się każdy szczegół.

nagrody

Madryt TFK 2016 – Nagroda Miasta Madryt, Nagroda za najlepszy scenariusz

Newsletter

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów. Przez sześć październikowych dni pokazujemy w Katowicach najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, jakie nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania. Spośród tysięcy tytułów starannie wybieramy te obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Nasz festiwal to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata.
więcej

realizacja: deploy s.c.