Zew morza

tytuł oryginalny: Zew morza
reżyseria: Henryk Szaro
scenariusz: Stefan Kiedrzyński
obsada: Maria Malicka, Jerzy Marr, Antoni Różański, Józefa Modzelewska
kraj produkcji: Polska
rok produkcji: 1927
czas trwania: 180 min.
producent: Maria Hirszbein, Władysław Markiewicz
21-10-2016 g. 10:00 Kinoteatr Rialto
Kup bilety 

Opis

A na morzu wielka burza…

Najstarszy polski film marynistyczny z plejadą gwiazd niemego kina. Przedwojenna superprodukcja, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. „Zew morza”, znany dotąd jedynie we fragmentach, dzięki nowoczesnym technologiom i mrówczej pracy specjalistów otrzymał nowe życie. Prawdziwą gratką są sceny plenerowe odbywające się w przedwojennym Gdańsku, Gdyni i Sopocie oraz ujęcia zrealizowane na żaglowcu „Lwów” czy na torpedowcu „Kujawiak”.

Film poprzedzi projekcja Michała Pieńkowskiego z Filmoteki Narodowej dotycząca losów polskiego kina przedwojennego. Będzie to także okazja, aby dowiedzieć się, jak przebiega proces rekonstrukcji starego filmu.

Projekcja z muzyką na żywo w wykonaniu jednego z najwybitniejszych taperów: Antonia Coppoli.

Szczegóły i zapisy: 

Koszt udziału ucznia: 8 zł (grupy zorganizowane), 10 zł (widzowie indywidualni)
Agata Hofelmajer-Roś, a.hofelmajer-ros@regiofun.pl 502 237 674
Agata Tecl-Szubert, a.tecl-szubert@regiofun.pl lub 512 532 155

Newsletter

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów. Przez sześć październikowych dni pokazujemy w Katowicach najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, jakie nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania. Spośród tysięcy tytułów starannie wybieramy te obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Nasz festiwal to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata.
więcej

realizacja: deploy s.c.